Близо половината от работещите жени биха обмислили работа от дистанция, за да се справят по-лесно със симптоми на климакс (менопауза). Разбира се тук не става въпрос за всички жени, а само за тези от възрастовата група 40-55 години. Данните са от скорошно проучване по поръчка на американската компания Carrot, базирана в Менло Парк, Калифорния, САЩ.
Повече за връзката между симптоми на климакс и дистанционна работа
Анализ на резултатите от анкета показва, че 47% от жените биха обмислили дистанционен или хибриден тип работа заради менопаузалните симптоми. Близо 1/3 от респондентите посочват, че биха преминали от работа на пълен работен ден към работа на непълно време. 22% от анкетираните жени, пък споделят, че биха се пенсионирали по-рано. Около 1/4 съобщават, че са си взели отпуск заради оплаквания през менопаузата, но не са коментирали причината с работодателя.
Анкетирани са 1000 работещи американки на възраст между 40 и 55 години. Всички те са в перименопауза, менопауза или са преминали през менопауза през последните 5 години.
Тук е мястото да кажем, че жените между 45 и 54 години представляват 20% от женската работна сила в Съединените щати
Много от тях се сблъскват с добре познатите менопаузални оплаквания като проблеми със съня, колебания в настроението и горещи вълни. Малко обаче получават подкрепа на работното място. Това се потвърждава от проучване, проведено през 2021 г. от американската компания Gennev с фокус върху здравето през менопаузата. От анализ сред 2500 жени става ясно, че 99% към момента не получават подкрепа на работното място в периода на менопауза.
„Компаниите, които нямат политика за подкрепа на менопаузалните жени, рискуват да загубят едни от най-опитните си и квалифицирани служителки. А финансовият разход за наемане на нови служители на тяхно място е значителен“, предупреждава изпълнителната директорка на Carrot Тами Сън.
Симптоми на климакс, които не пречат на работното ежедневие – възможно е!
Менопаузалните жени у нас в трудоспособна възраст могат да се доверят на естествените фитоестрогени, за да преминат с усмивка през климакса. Това са растителни аналози на естрогена. Структурно и функционално наподобяват основния женски полов хормон и се свързват с естрогенните рецептори. Възстановяват хормоналния баланс и нормализират менопаузалните смущения.
Оптимално количество фитоестрогени от Червена детелина (Trifolium pratense) и Сребърна свещичка (Cimicifuga) има в следните продукти от фамилия Феминорм:
- Феминорм Дуо / Feminorm® Duo
- Феминорм Остео / Feminorm® Osteo
- Феминорм Лека Нощ / Feminorm® Good Night
Продуктите се отличават с най-мощното селективно естроген рецепторно действие. Оказват максимален ефект върху трайните последици от менопаузата. Напълно безопасни са. Имат отлична поносимост. Не водят до нежелано покачване на тегло. Предлагат се в иновативни, изцяло растителни капсули (VGcaps) и са подходящи за жени, които не консумират месо. Изпитани, одобрени и препоръчани от специалистите от програма Женско здраве (Femicare).